ŽAIDIMAS "KATĖ VIJO PELĘ" TĘSIASI (2015-04-27)

VOR laivynas sėkmingai apiplaukė Brazilijos kampą jo neužkabinęs... - Kreiserinio Buriavimo Mokykla 

VOR laivynas sėkmingai apiplaukė Brazilijos kampą jo neužkabinęs... (1-as paveiksliukas: pirmi Dongfeng, antri Mapfre -4.4jm, treti Brunel -8.1jm, ketvirtos SCA -15.2jm, penkti Abu Dhabi -19.7jm, šešti Alvimedica -22.7jm). Pastatę visas santaupas ant atsitiktinumo kortos, Alvimedikos įgula ištraukė nelaimingą bilietą ir dabar yra paskutinė, nors atsilieka tik 22,7 jūrmyles, arba 0.004% etapo distancijos. Tai niekis. Užtai kokia intriga... Jie buvo net 60 jūrmylių "krančiau" už likusius, bet Ponia Fortūna tuo metu buvo atsisukusi veidu į rytus, kur plaukė likusieji varžovai, duodama jiems stipresnį vėją (2-oje nuotraukoje yra užfiksuota, kaip atrodo "ponia Fortūna": nors žmogus turi dvi rankas, tačiau šešėlyje ant burės matosi trys rankos - trečia ir yra "ponios Fortūnos" ranka, padedanti padaryti daugiau, nei sugeba dvi rankos). Matyt ta "ranka" ir padėjo Abu Dhabi paskutiniu momentu aplenkti Alvimediką. Abu Dhabi pasinaudojo stipria pakeleivinga srove, kuri teka 20-ies jūrmyliu atstumu nuo Brazilijos kranto, kur pietų Atlanto šiltoji srovė atsitrenkia į Brazilijos povandeninį skardį, keičiantį gylius nuo 3 kilometrų į 50 metrų, bei padėjo "atsitiktinis debesiukas", iš po kurio pūstelėjęs 31 mazgo vėjukas stumtelėjo Abu Dhabi į priekį 26-ių mazgų greičiu.

Per paskutines tris paras reikia atiduoti pagarbą Donfgeng, kuri veik pastoviai plaukė pusės mazgo didesniu greičiu nei likusieji, ką ir daro dabar (3-as paveiksliukas). Jie tai sugeba. Antrame etape iš Keiptauno į Abu Dhabi jachta Brunel tai konstatavo, kai Arabijos jūroje niekaip negalėjo pavyti Dongfeng.

Laivynas artėja prie konvergencijos zonos: dviejų Žemės pusrutulių atmosferinių priešingos krypties sūkurių persidengimo zonos, kur priešiniai vėjai vienas kitą "gesina". Ji vadinama Doldrums, arba pusiaujo štiliaus zona. Bet vakarinėje Atlanto dalyje ji yra siaura, o paskutinė prognozė rodo, kad joje yra vėjo ir laivynas "prasmuks" štiliaus zoną be problemų.

Kol kas buriuotojai nesiskundžia audromis. Viskas vyksta ramiai ir pagal planą. Žaidimas "katė vijo pelę" tęsiasi.