VOR LEG6 - KAS BUS TOLIAU (2015-04-22)

Mark Chisnel, B&D meteo apžvalgininkas ir blogeris, prognozuoja - kaip pasielgs laivyno škiperiai ir šturmanai po to, kai pagal 2015-04-24 prognozę Brazilijos pakrantėje vėjai nusilps ir pasisuks iš rytų (pav. aukščiau). - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Vadovaujantis galiojančia Brazilijos pakrantės apiplaukimo taisykle (plauk arba 10 mylių nuo kranto, arba 100 mylių nuo kranto, bet ne per vidurį), laivynas turėtų pasirinkti jūrinį arba pakrantės maršrutą. Tačiau silpstant vėjui vandenyno srovės nesilpsta ir (2-as paveikslėlis) mazgo srovė Brazilijos pakrantėje, palanki laivynui, taps viena iš rimtų alternatyvų jūriniams maršrutui. Pagal dabartinį jachtų išsidėstymą, labai tikėtina, kad visas laivynas patrauks kranto link. Viena, ten palanki mazgo greičio srovė. Srovė, jachtoms plaukiant 1-os dešimtosios mazgo skirtumo greičiais, pakrantėje įgalina plaukti 10 kartų greičiau nei priešininkai, pasirinkę jūrinį kelią. Antra, plaukiant Brazilijos pakrante atstumas iki Newporto yra mažesnis, nei plaukiant jūriniu keliu per aplink. Trečia, žemo slėgio sritis, pastūmusi Šv.Elenos aukšto slėgio sritį į rytus, susilpnins vėjus ir taisyklė, kad jūroje brizas stipresnis ir stabilesnis, kaip ir neteks savo galios. Žiūrėsim. Aš būčiau linkęs rinktis pakrantės maršrutą. Klausimas tik - kada? O atsakymas į šį klausimą bus akivaizdus - tada, kai pirmasis pasirįš tai padaryti. Labai tikėtina, kad likusieji seks iš paskos, nes gali suveikti kita taisyklė - "nepaleisk priešininko, būk antvėjinėje pusėje ir pastoviai kontroliuok situaciją, neleisdamas priešininkui pabėgti savarankišku keliu". Iš dalies neįdomu, nes bus "tramvajus". Iš kitos pusės įdomu - ar mūsų spėlionės pasitvirtins.

P.S. Po kelių minučių: Dongfeng vandens gėlintuvo klijai dar džiūsta ir gėlintuvas neišbandytas. Dongfeng turi tik vieną šansą pataisyti įskilusią jungtį. Jei nepsiseks, jie turi dvi galimybes. Pirma: sustoti artimiausiame uoste remontui. Pagal taisykles jie gali sustoti, tačiau sustojimas turi būti ne trumpesnis, nei 12 valandų. Tada jie nukristų į paskutinę vietą. Antra: tęsti varžybas naudojantis rankiniu gėlintuvu ir skausmingai iki Newport-o gamintis vandenį rankiniu būdu neturint jokios opcijos "kas bus jeigu rankinis gėlintuvas išeis iš rikiuotės".

Ką pasirinktumėte jūs?