VOR buriuotojai irgi naudoja cinariziną (2014-12-11)

Klausimai iš Brunel fanų ir atsakymai tiesiai iš laivo - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Kol Team Brunel lyderiauja štiliavoje Omano įlankoje ir laivų pozicijose niekas nesikeičia, neskaitant to, kad Abu Dhabi nesiveja, bet Dongfeng mažina atsilikimą ir tiesiog lipa ant kulnų, pateiksime Team Brunel atsakymus į įdomiausius fanų klausimus (http://brunelsailing.net/en_UK/news/view/fan-mail-to-team-brunel).

Netikėta yra tai, kad Vor buriuotojai naudoja tą patį Cinariziną kaip ir KBM mokiniai, kurį Lietuvos vaistininkės vis dar vadina plečiančiais vaistais senyvo amžiaus žmonėms. O visas pasaulis, kaip pasirodo, naudoja šį vaistą prieš jūros ligą. Tik mes jį naudojam, skirtingai nuo Stefan Coppers, ne tris diens prieš plaukimą, o valandą-dvi prieš plaukimą ir to, patikėkite, pilnai pakanka. Ir žinoma, nereikia gerti alkoholio. Ypač dideliais kiekiais. Bet ne dėl to, kad naudojate cinariziną. Su cinarizinu alkoholį gerti galima. Tai organinės kilmės tabletės, kurių pagrindą sudaro imbiero šaknis. 

Klausimai - atsakymai

- Julia – Kaip jūs randate laiko miegui? Rokas Milevičius – Mes nerandame.

- maxxiexp: - Kokių duomenų pagrindu jūs priimate savo sprendimus, pavyzdžiui – kada venduoti? Andrew Cape (navigatorius): – Mes turime programinę įrangą, kuri mums rodo orų prognozes artimiausioms 10-čiai dienų. Taigi, plaukiant ilgesnius atstumus priimti sprendimus yra rimtas iššūkis.

- maxxiexp: - Tada, ar kiekvienas jūsų įgulos narys turi balso teisę jei jums prireiktų padaryti labai atsakingą sprendimą? Andrew Cape (navigatorius): – Mes kiekvienas turime balso teisę, bet praktiškai niekas ja nepasinaudoja. Bet jų dalyvavimas sprendime būtų daugiau nei malonus,- tai demokratija.

- Lennaed Bal: - Kaip aš galėčiau tapti VOR dalyviu? Pablo Arrarte: -Pradėkite buriuoti dar būdamas vaiku, buriuokite taip daug, kaip tikįmanoma ir stenkitės laimėti visas varžybas plaukdami bet kokia jachta. Pradėkite nuo dingės (mažo vienstiebio vienviečio laivelio_, po to pereikite į nedidelę kreiserinę jachtą ir po to pabandykite paburiuoti su dideliu laivu. Ir būkite stiprus fiziškai!

- Stine Behrens: - Aš turiu dvi silpnybes ir jūs, ko gero, turite atsakymus mano problemoms. Taigi: „Kaip jūs kovojate su jūros liga ir nostalgija“? Stefan Coppers (reporteris): - Aš abejoju, ar yra koks sprendimas dėl jūros ligos. Kai kurie žmonės tiesiog ja serga. Netgi kai kurie buriuotojai mūsų jachtoje kartais ja suserga. Cinarizino tabletės yra geros. Pradėkite jas gerti tris dienas prieš išplaukiant į jūrą, kad jūsų kūnas prie jų priprastų. Taip pat geras patarimas – negerkite alkoholio prieš plaukimą. O ilgesį geriausiai gydo nuotykiai ir rizika. Pasimėgaukite ja. Ir būkite tikri, kad turėsite aibę ko papasakoti namiškiams grįžus. Ir namuose jausitės geriau, nei kada prieš tai.

- Carla Vd Konijnenberg: - Kaip jūs švenčiate Nyderlandų šventę „Sinterklaas“ gruodžio 5-os vakare? Stefan Copper: - Mes, ko gero, nedalyvaujame jaukioje vakaro aplinkoje aplink židinį. Šv. Mikalojus, ko gero, neatneš mums dovanų. Ir mes nesiūlysime morkų jo arkliams, gal tik kokius džiovintus ir šaldytus valgius. Aš paėmiau su savimi truputį Pepernoten (specialūs aromatingi Nyderlandų Kalėdiniai sausainukai – žr.pav.) visai įgulai. Tai tradiciniai Šv.Mikalojaus saldumynai.

- Willem-Jan Wiesenekker: - Kas pas jus yra vadas? Andrew Cape: - Bouwe Bekking-as, ar tai neakivaizdu?

- Tavish Mac: - Koks jūsų mėgstamiausias šaldytas patiekalas? Rokas Milevičius: Kiekvienas patiekalas su jautiena yra geras. Todėl jautienos troškinys ir jautiena gabaliukais (A‘la Stroganof) yra mano mėgstamiausi. Šaldyti pilni Angliški pusryčiai 1-ame etape buvo tragiški. Mes net nevalgėm jų tada, kai baigėsi visas maistas kelias dienas prieš finišą.

- Tavish Mac: - Ar jūs išradingi maisto ruošime? Pablo Arrarte: - Taip, mes jį paskaniname alyvų aliejumi, kečiupu ir sūriu.

- Tevish Mac: - Kuo jūs berniukai užkandžiaujate dienos eigoje? Rokas Milevičius: - Mes ryjame proteiną ir energetinius papildus. Taip pat užkandžiaujame džiovinta jautiena ir sausainiais.

- Koen Willems: - Ar orų prognozes jūs gaunate iš Org.komiteto, ar jūs laisvai galite naršyti internetą? Andrew Cape: - Mes gauname prognozes tik iš Volvo. 10-čiai parų. Mes galime naršyti internetą, bet šiame laive nėra Google.

- Bartosz Bart Skobiej: - Kaip kapitonas sprendžia asmeninius konfliktus tarp įgulos narių? Pablo Arrarte: - Per visą savo buriavimo karjerą aš nepatyriau didelių konfliktų laivuose. Mes visi žinome, kokią turime atlikti rolę, ir kartu mes turime tą patį tikslą. Blogai yra tai, kad negalima išeiti iš laivo ir pabūti vienumoje. Geriausias būdas spręsti konfliktus yra humoras.

- Wim Kok: - Ar geriau plaukti link žemo slėgio srities (greitis) ar aplenkti ją (saugumas)? Andrew Cape: - Sudėtingas klausimas. Kieviena situacija yra skirtinga. Plaukimas pro Horno ragą pučiant 60 mazgų vėjams nėra saugus. Bet kartais reikia stipresnių vėjų, kur balansuotum ant briaunos. Per „aidrą“ vakar mes išgelbėjome savo A3 burę (topinė didžiausia priešakinė burė, skirta pusvėjams ir bukam beidevindui). Mes neketiname suplėšyti bures dėl kelių papildomų mylių. Donfeng nenuleido A3 ir išlošė kažkiek mylių. Bet tai ir yra žaidimo esmė.

- Jelmer Bloembergen: Kaip jūs paruošiate laivą ir įgulą rimtai blogoms oro sąlygoms? Andrew Cape: - Pasiimam gelbėjimosi liemenes ir einame buriuoti toliau.

- Dorieneke Trul: - Ką jūs labiausiai mėgstate? Laurent Pages: - Išlošti ir prišvartuoti jachtą.

- Marcel Nagel: - Kas priima sprendimus, kai Bouwe Bekking miega? Jens Domer: - Mes jį pažadinam. Bet daugumą sprendimų priima navogatorius Andrew Cape.

- Supura Binti Johari: - Kaip jūs organizuojate maitinimą laive? Louis Balcean: - Mes naudojame kiekvienai dienai vis naują „dienos krepšį“. Krante mes paruošiame tiek krepšių, kiek dienų planuojame plaukti. Kiekviename krepšyje yra pilnai paruošti trys maitinimai per dieną kiekvienam įgulos nariui. Maista nėra labai skanus ir, atvirai šnekant, būti sočiam dėl šios priežasties yra nelengva. 1-o etapo metu kai kas mūsų įguloje numetė 9 kilogramus.