„Volvo Ocean Race“: įtemptos valandos iki tarpinio finišo gali būti lemtingos

Po 24 parų varžybų, šiąnakt pirmosios „Volvo Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį jachtos pasieks tarpinį finišą Sanja uoste Kinijoje. Lietuvos buriavimo sirgaliai laiko kumščius – ar pavyks olandų komandai „Team Brunel“ su pirmuoju ir vieninteliu regatoje dalyvaujančiu Roku Milevičiumi iškopti į šio etapo lyderių trejetuką?

Antrajame etape iškovoję pergalę, dabar „Team Brunel“ nukrito net į penktąją poziciją. Tiesa, atstumai tarp jachtų – vos iki 10 jūrmylių, ir buriuotojai žino – kol nekirsta finišo linija, jūroje gali nutikto visko. Iki Sanja uosto liko mažiau nei 200 jūrmylių.

„Finišas jau visai ant nosies. Neslėpsiu, šiuo metu mums labai nesiseka „paleisti“ laivą, lyginant su šalia mūsų plaukiančiais amerikiečiais. Kad ir ką bedarytume, jie vis atrodo šiek tiek greitesni. Tai mus truputį veda iš proto, bet vėlgi tuo pačiu mokomės ir bandom surasti priežastį, kodėl mums nepavyksta plaukti greičiau, bent truputį greičiau. Kaip bebūtų, visi trys esame labai arti vienas kito, taip kad finišas turėtų būti pakankamai dramatiškas,“ – savaitgalį savo „Facebook“ paskyroje komentavo R.Milevičius.

Dėl trečiosios vietos kovoja amerikiečių-turkų komanda „Alvimedica“, ispanų „Mapfre“ ir „Team Brunel“. Kiek labiau į priekį atsiplėšė „Abu Dhabi Ocean Race“, o absoliutus trečiojo etapo lyderis – kinai „Dongfeng“. 

Jei „Dongfeng“ laimės trečiąjį etapą, jie atsidurs bendrosios įskaitos viršuje, ir tai bus pirmoji kinų pergalė „Volvo Ocean Race“ istorijoje.  

Tuo tarpu „Team Brunel“ komanda stengiasi mąstyti pozityviai ir palaiko komandinę dvasią. Socialiniuose tinkluose paklaustas, kas šiuo metu yra didžiausias įgulos rūpestis bei koks yra didžiausias džiaugsmas, kapitonas Bouwe Bekkingas atsakė, jog rūpesčių nėra, kai turi tokią komandą.

Jam antrina ir „Team Brunel“ vachtos kapitonas ispanas Pablo Arrarate: „Kad ir kas nutiktų, mes esame viena komanda. O kai laimėsime šitą regatą, pamatysi, pats norėsi būti su mumis,“ – sakė jis komandos žurnalistui, kai šis juokais pasisiūlė išlipti iš jachtos.

Tuo tarpu įgula stengiasi kaip įmanoma greičiau pasiekti uostą. Ne tik dėl rezultato. Trečiasis etapas buvo lėtas, karštas ir šiukšlinas, vaikinai nekantrauja palįsti po dušu.

„Volvo Ocean Race“ trečiojo etapo startas duotas sausio 3-iąją Abu Dabio (JAE) uoste. „Volvo Ocean Race“ yra aukščiausio lygio buriavimo profesionalų lenktynės aplink pasaulį. Spalio pradžioje startavusi regata truks iki kitų metų liepos. Iš viso devynis etapus turintis maršrutas driekiasi beveik 40 tūkst. jūrmylių (72 tūkst. km).