„Volvo Ocean Race“: finišavę penkti „Team Brunel“ išplėšė antrą vietą  

„Volvo Ocean Race“: finišavę penkti „Team Brunel“ išplėšė antrą vietą

Ketvirtadienio paryčiais visi septyni „Volvo Ocean Race“ laivai pasiekė aštuntojo etapo finišą Lorjane (Prancūzija). Likus vieninteliam etapui iki galutinio lenktynių finišo Geteborge (Švedija) didžiausia kova vyko ne dėl pergalės etape, o dėl pozicijos bendroje įskaitoje savo artimiausių konkurentų atžvilgiu. „Team Brunel“ komanda, kurios sudėtyje plaukia lietuvis Rokas Milevičius, šią užduotį įvykdė su kaupu. Net ir turėdama techninių nesklandumų, ji dviem pozicijomis aplenkė pagrindinius konkurentus kinus „Dongfeng Race Team“ ir sutvirtino antrąją vietą bendrojoje įskaitoje.

Tiesa, po šio etapo „Team Brunel“ nebeliko šansų kovoti dėl absoliutaus lenktynių nugalėtojų titulo – šią vietą jau užsitikrino „Abu Dhabi Ocean Racing“, nuo olandų bendroje įskaitoje „pabėgę“ net 8 taškais.

„Etapas buvo itin sunkus, labai įtemptos keturios dienos, kai bandžiau pagauti bet kokią akimirką poilsiui, nes darbo buvo tikrai daug, o sąlygos nebuvo pačios maloniausios. Dar pamušta akis ir pasigavau peršalimą – žodžiu, ne pyragai! Vilties nepraradome iki pat galo, nes trūko labai nedaug, kad prie ženklo būtume prieš „Abu Dhabi Ocean Racing“, jie tik paskutinę valandą sugebėjo išsipjauti prieky mūsų“ – iš karto po finišo pasakojo buriuotojas R.Mievičius.

„Gal pamiegojus viskas šviesiau atrodys,” – pridūrė jis.

O džiaugtis tikrai yra kuo. Nors aštuntojo etapo rezultatų kontekste penktoji „Team Brunel“ vieta gali atrodyti nuviliančiai, bendrosios įskaitos atžvilgiu ji reiškia pergalę prieš pagrindinius konkurentus „Dongfeng Race Team“. Finišavę dviem pozicijomis anksčiau nei „Dongfeng Race Team“, į paskutinįjį etapą jie pajudės pagrindinius konkurentus lenkdami dviem taškais.

Šis rezultatas džiugina dar ir dėl to, kad komanda sugebėjo jį pasiekti net netekę pagrindinės priekinės burės, kurią, neatlaikiusią vėjo įtampos, „papuošė“ trijų metrų plyšys.

„Buriavome į 33 mazgų (beveik 17 m/s) greičio vėją ir milžiniškas bangas. Čia juokų nėra. Tai tiesiogine žodžio prasme yra sąlygos, kai laivai lūžta“,- apie plyšusią burę pasakoja „Team Brunel“ reporteris Stefanas Cooperis.

Tiesa, techniniai nesklandumai neaplenkė ir „Dongfeng Race Team“ komandos – sugedus vandens gėlintuvui, įgulos nariai gėlinti vandenį turėjo rankiniu būdu, kas eikvojo trumpame etape itin svarbius fizinius sportininkų resursus.

„Reikia pasidžiaugti, kad pavyko mums atsitiesti, nes vienu metu mes atrodėme labai prastai, kai „susprogo“ mūsų J2 burė. Tada mes nesugebėjome laikytis su laivynu ir labai sparčiai jiems pralošinėjome, bet išlaukėme vėjo pasisukimo ir pavyko atsitiesti“,- teigia R. Milevičius.

Paskutiniame etape – įtempta kova dėl vietų ant nugalėtojų podiumo

Nors įprastą etapų lyderių hierarchiją šįkart sugriovė pirmąkart per 25 metus etapo pergalę iškovojusi išskirtinai merginų komanda „Team SCA“, bendrosios įskaitos rezultatams tai didelės įtakos nepadarė. Regatos lyderiai „Abu Dhabi Ocean Racing“ šiame etape finišavo treti, tačiau to pilnai užteko užsitikrinti solidų 8 taškų pranašumą. Toks taškų skirtumas nepalieka beveik jokių galimybių lyderius aplenkti per vieną likusį etapą.

Vis dėl to kol kas lieka visai neaišku, kas greta „Abu Dhabi“ stosis ant apdovanojimų pakylos Geteborge jau šio mėnesio pabaigoje. 2-5 bendrosios įskaitos pozicijas viena nuo kitos skiria vos po 2 taškus. Tai reiškia, jog paskutinis etapas nusimato įtemptas kaip paskutinė krepšinio varžybų minutė – komandos dėl vietos ant podiumo turės kovoti iki paskutinės jūrmylės.

Bendroji regatos įskaita po 8 etapų:

„Abu Dhabi Ocean Racing“ - 19

„Team Brunel“ - 27

„Dongfeng Race Team“ - 29

„Mapfre“ - 31

„Team Alvimedica“ - 33

„Team SCA“ - 44

„Team Vestas Wind“ – 54

 

Devintasis etapas iš Lorjano į lenktynių finišą Geteborge (Švendija) startuos antradienį, birželio 13 d. Jį tiesiogiai bus galima stebėti internetu oficialiame „Volvo Ocean Race“ puslapyje.