Vestas atomazga ir Brunel slaptas ginklas (2014-12-09 0:30)

Vestas prisipažinimas apie klaidą, naujo laivo paieška ir Brunel stebuklingas greitis - Kreiserinio Buriavimo Mokykla 

Vakar VESTAS projekto CEO Morten Albæk (pav. viršuje) spaudos konferencijoje pasakė, kad VESTAS jachtos sutaisyti nepavyks ir jie padarys viską, kad pastatytų naują jachtą, jei laikas leis jų įgulai sugrįžti į varžybas.

Volvo Ocean Race CEO Knut Frostad paaiškino, kad VESTAS laivo gelbėjimo operacija tęsiasi ir jie ieško protingo sprendimo atlikti šią operaciją. VESTAS įgula jau Abu Dhabyje ir visi buvo apklausti. Škiperis australas Chris Nicolson (45 metai, 2-as pav) pasakojo, kad įprastos procedūros metu prieš 48 valandas iki avarijos jie su šturmanu olandu Wouter Verbraak (39 metai, 3-as pav) pastebėjo, kad kurse yra povandeninis kalnas. Wouter Verbraak-as patikino, kad gyliai keisis nuo 3'000 iki mažiausių 40-ies. Paklaustas apie sroves, jis teigė, kad srovės bus neįtakingos, o bangavimo lygio stebėjimą jie atidėjo tam laikui, kai priartės prie kliūties. Wouter Verbraak-as prisipažino, kad tai jo kaltė, kad jis nepakankamai išdidino kliūtį skaitmeniniuose jūrlapiuose ir nepastebėjo rifo. Filmuotoje medžiagoje, pasirodžiusioje internete, buvo girdėti, kaip vairininkas sako: "sekli vieta, gylis 40 metrų". Po minutės įvyko susidūrimas su rifu. Taigi, po apklausos visi įgulos nariai važiuoja namo į savo gimtines.

Maži stebuklai

Indijos vandenyne toliau vyksta maži stebuklai. Team Brunel turi didesnį greitį už visus likusius ir net tokie gudrūs ir greiti Dongfeng jų negali pavyti. Prieš VOR lenktynes Team Brunel (4-as pav. Senas lapinas Bouwe Bekking) turėjo ilgą kvalifikacinį plaukimą, kurio metu jie paruošė slaptą ginklą, kuri žadėjo panaudoti tik tada, kai priešininkai to nematys. Aišku, kad tai nestandartinis sprendimas, nes Dongfeng patikrino visus įmanomus burių derinimus, stovinčio takelažo reguliavimo būdus ir nieko nepasiekė. Matomai tas sprendimas surištas ne su burėmis.

Yra du faktoriai, įtakojantys jachtos greitį: burės, kaip variklis, ir jūros stovis bei vandens trintis kaip stabdis. Kadangi burės ir jūros stovis pas visus vienodas, belieka "stabdis". Peršasi mintis, kad Team Brunel bus sugalvojusi kažką, kas sumažina jachtos stabdymą. 

Kova iki finišo iš Vestas pastangos sugrįžti