Tropinis ciklonas griauna penktojo „Volvo Ocean Race” etapo starto planus

Akistatoje su gamtos stichija sąlygas diktuoja ne žmogus – tokią žinutę „Volvo Ocean Race” buriuotojams siunčia nuo Vanuatu salyno atslenkantis tropinis ciklonas Pam. Uraganas, jau pasiekęs ketvirtąją iš penkių ciklono kategoriją ir išvystęs iki 200 km/h greitį, privertė atidėti sekmadienį planuotą penktojo „Volvo Ocean Race” etapo startą. Šešios buriuotojų komandos, tarp jų – ir „Team Brunel” su pirmuoju jachtų lenktynėse aplink pasaulį dalyvaujančiu lietuviu Roku Milevičiumi, pavojingiausiu laikomą etapą pradės ne anksčiau kaip antradienį popiet.

„Saugumas pirmiausia”,- teigia „Volvo Ocean Race” generalinis direktorius Knutas Frostadas.

Pasak jo, toks sprendimas priimtas dėl to, kad nėra tiksliai aišku, kurlink pasisuks šis itin didelis ir stiprus ciklonas. Tačiau net jei Pam visa savo jėga nesmogtų Naujajai Zelandijai, per anksti krantus palikusiam laivynui pavojų keltų milžiniškos ciklono išjudintos bangos.

K.Frostado teigimu, laivai gali susidoroti su labai stipriais vėjais, tačiau čia kalba eina apie didžiules bangas be jokių galimybių laivams pasislėpti.

Buriuotojų ir varžybų organizatorių planus pakoregavęs uraganas – kuo tikriausias priminimas, kad prieš akis – ne tik ilgiausias, tačiau ir ypatingu atšiaurumu bei pavojais pasižymintis etapas. Pietų Ramiajame vandenyne nevaldomai įsibėgėjantys vėjai, kaustantis šaltis ir laivų negailinčios bangos – tokia kasdienybė laukia buriuotojų, ketinančių įveikti 6.776 jūrmyles (apie 12,5 tūkst. km) nuo Oklando Naujojoje Zelandijoje iki Itajos Bazilijoje.  

Uosto varžybos – šeštadienį

Tuo tarpu šeštadienį, kovo 14 d., varžybos „In-Port Race” Oklando uosto teritorijoje įvyks kaip numatyta – 14 val. vietos laiku (3 val. sekmadienio paryčiais Lietuvos laiku).

Orų prognozės tądien žada ne tik puikias buriavimo sąlygas su pakankamai vėjo ir malonia saulės šiluma, bet ir įspūdingą reginį varžybų žiūrovams. Kaip ir visus kituose uostuose vykusius “In-Port Race”, šį buriavimo aistruoliai galės stebėti internetu tiesiogiai.

Pakeitimai „Team Brunel“ komandoje

Nors olandų komanda „Team Brunel“ strategija – varžybose nekeisti komandos sudėties, vis tik to nepavyko išvengti. Oklando sustojimo metu Roko Milevičiaus komandos draugas prancūzas Laurentą Pages‘as susilaužė porą šonkaulių ir nebegali tęsti varžybų, todėl jį keičia olandų buriuotojas Dirkas de Ridderis.

„Dirkas yra vienas geriausių trimerių pasaulyje”,- užtikrintai teigia komandos kapitonas Bouwe Bekkingas. „Puikiai jį pažįstu, ne kartą buriavome drauge, tiksliai žinau, ko galiu tikėtis iš Dirko.”

Pasak R.Milevičiaus, nepaisant to, kad paskutinius du etapus komandą lydėjo nesėkmės, „Team Brunel” atsakingai ruošėsi artėjančiam sudėtingam etapui. Per virtualią klausimų-atsakymų sesiją Rokas patvirtino, kad komanda pailsėjusi ir nusiteikusi puikiai, o jis, net grasant uraganiniams vėjams, visiškai pasitiki tiek ja, tiek laivu.

„Mes žinome, kad tai bus labai pavojingas etapas, todėl žiūrime į jį su didele pagarba”,- sakė R.Milevičius.

„Team Brunel” kapitonas tvirtina, jog šis etapas yra tai, ką buriavimas gali pasiūlyti didžiausio.

„Bus akimirkų, kai negalėsim savęs pakęsti už tai, kad čia atsidūrėm, bet kita vertus – tai kone įspūdingiausias ir laukiamiausias kiekvieno buriuotojo įvykis šiose varžybose,” – sakė. B.Bekkingas


Aušra Kukelkaitė | SKC
+370 686 67524
ausra@skc.lt