Transatlantinis „Volvo Ocean Race“ etapas — kai komandos dėl pergalės nebegaili nieko  

Transatlantinis „Volvo Ocean Race“ etapas — kai komandos dėl pergalės nebegaili nieko

Volvo Ocean Race jachtos grįžta į Senąjį žemyną. Iki finišo Gioteburge likus mažiau nei dviems mėnesiams ir vos trims etapams, įtampa tarp šešių regatos komandų siekia aukščiausią tašką. Nors trumpiausias iš visų lig šiol buvusių, septintasis etapas nebus lengvas įgulos turės įveikti 2800 jūrmylių (apie 5100 km) Šiaurės Atlantu. Tai etapas, kuriame yra sulaužoma daugiausiai inventoriaus, nes komandos pradeda negailėti laivų ir daro viską, kad užsitikrintų geresnį rezultatą“,- tvirtina vienintelis šiose varžybose Team Brunel komandos sudėtyje dalyvaujantis lietuvis Rokas Milevičius.

Negailestingas Transatlantinis etapas

Gegužės 17 dieną, 21 val. Lietuvos laiku  šešios „Volvo Ocean Race“ jachtos pakels bures iš Niuporto (JAV) į Lisaboną (Portugalija). Įveikusios daugiau nei 35 tūkst. jūrmylių (beveik 65000 km) jos bus lenktyniniu greičiu apsukusios Žemės rutulį. „Tai yra savotiškas grįžimas namo“,- apie laukiantį finišą Lisabonoje sako R. Milevičius.

Vis dėlto, namus pasiekti nebus paprasta. „Šis etapas bus vienas iš intensyviausių, nes truks tik apie aštuonias septynias dienas. Jis bus itin negailestingas tiek laivui, tiek mums, nes varžybos jau eina į pabaigą ir viskas daroma inventoriaus sąskaita“,- teigia lietuvių buriuotojas. Jam pritaria ir „Team Brunel“ kapitonas Bouwie Bekkingas: „Mes buriuosime į Europą visu įmanomu pajėgumu. Jei kažką sulaužytume — būtų apmaudu, bet tai, priešingai nei varžybų pradžioje, jau nekainuotų mums visų lenktynių.“

Pasak varžybų meteorologo Gonzalo Infante, dramatiškiausi orai Šiaurės Atlante siaučia žiemą. „Pavasaris čia kiek palankesnis metas, bet vis tiek reikia būti atsargiems norint  rasti balansą tarp palankaus buriavimui vėjo ir siekio išvengti šiaurinių štormų kelio. Dažnai tenka gauti šiek tiek audringo buriavimo, buriuoti su žemo slėgio sritimis vien tam, kad buriuotum greitai“,- prideda G. Infante. R. Milevičiaus teigimu, „Team Brunel“ komanda būtent tai ir ketina daryti: „Etapo metu sąlygos bus pakankamai atšiaurios, nes kilsim pakankamai į šiaurę, kur yra labai šalta, pasigausim didesnį vėją, o tada bandysime nusileisti tiesiai į Lisaboną.“

„Team Brunel“ įguloje — „Match Race“ lenktynių čempionas

Transatlantinio etapo įtampą kursto ir faktas, jog identiški laivai ir kone lygiavertės įgulų sudėtys leidžia laivams varžytis labai artimoje kovoje. Paskutinieji pora etapų parodė, kad tūkstančius jūrmylių laivai buriuoja kone bortas į bortą taip versdami konkurentus būti nuolatinėje įtampoje ir savo veiksmų kontrolėje. Kiekviena pavykusi provokacija, kiekviena varžovo klaida gali būti lemtinga rezultatui. Šiuo atžvilgiu ypač trumpieji „Volvo Ocean Race“ etapai primena vadinamąsias „Match Race“ lenktynes (dviejų jachtų tarpusavio kova, kur svarbiausi tampa greiti ir tikslūs taktiniai spendimai, leidžiantys užsiimti pranašesnę poziciją ar išprovokuoti priešininko klaidą).

Šiuo atžvilgiu „Team Brunel“ jau atliko vieną sumanų strateginį sprendimą — prie jų įgulos prisijungia jauniausias pasaulyje „Match Race“ lenktynių čempionas, zelandietis Adamas Minoprio. 29 metų buriuotojas dalyvavo ir 2011-2012 metų „Volvo Ocean Race“ lenktynėse bei su CAMPER komanda užėmė antrąją vietą. „Manau, mano žinios ir įgudžiai gali prisidėti prie „Team Brunel“ pasirodymo ir tobulėjimo. Aš visuomet siekiu geriausio įmanomo rezultato“,- užtikrintai kalbėjo A. Minoprio. Pasak B. Bekkingo: „Kaip patyręs „Match Race“ lenktyninkas, jis gali būti kaip tik tas elementas, kuris įneš mūsų komandos atžvigliu svarų skirtumą paskutiniuose trijuose etapuose.“

Alkūnę susižeidusį Gerd-Jan Poortman šiam etapui taip pat keičia atsarginis „Team Brunel“ buriuotojas Timo Hagoort. Dėl šio pakeitimo, R. Milevičius įguloje užims ant bako su burėmis dirbančio buriuotojo poziciją.

„Team Brunel“ įgula neslepia, kad jų tikslas visuose trijuose likusiuose etapuose lieka tas pats — užsitikrinti vietą ant nugalėtojų pakylos. „Pagrindiniai mūsų konkurentai kol kas yra „Dongfeng Race Team“. Su jais kovosime daugiausiai“,- teigia R. Milevičius. Šiuo metu trečioje vietoje besirandančią „Team Brunel“ nuo antrojoje esančių „Dongfeng Race Team“ skiria vos 4 taškai.

Komandų išsidėstymas bendrojoje įskaitoje šiuo metu:

  1. Abu Dhabi Ocean Racing - 11
  2. Dongfeng Race Team - 17
  3. Team Brunel - 21
  4. Team Alvimedica - 24
  5. Mapfre - 24
  6. Team SCA - 35

Stebėkite In-Port Race uosto varžybas gyvai

Likus dienai iki 7 etapo starto, visos įgulos dar susirungs Niuporto „In-Port Race“ uosto varžybose. Nors į bendrąją įskaitą šių varžybų taškai kol kas neįskaičiuojami, būtent „In-Port Race“ varžybų rezultatai bus lemtingi, jei galutinėje įskaitoje po finišo Goteburge komandų turimas taškų skaičius bus vienodas. „Team Brunel“ kol kas „In-Port Race“ įskaitoje puikuojasi pirmąja vieta ir vienu tašku lenkia jiems ant kulnų lipančius bendrosios varžybų įskaitos lyderius „Abu Dhabi Ocean Racing“.

Tiesiogiai šių uosto varžybų transliaciją galite stebėti regatos puslapyje arba nuo 20.30 val. užsukti į Portobello barą Vilniuje (Aušros Vartų g. 7), kur varžybas stebės buriuotojai ir jiems prijaučiantys.