Tik nenumesk puodo, tik nenumesk puodo (2015-05-04)

Sam Greenfield rašo savo bloge: štai ta vieta (pav. viršuje), kurioje aš sėdžiu kai plaunu indus ir galvoju: tik nenumesk puodo, tik nenumesk puodo, tik nenumesk puodo - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Jau septynis mėnesius su trupučiu trunka šios lenktynės, kurios tokios įtemptos dar nebuvo niekada. Laivai, praplaukdami tūkstančius jūrmylių, juda vienas kito matomumo ribose ir kasdien nervinasi žiūrėdami į vieni kitus. Įtampą patvirtina ir Ian Walker, Abu Dhabi škiperis, ir Dongfeng škiperis Charlis. Ian'as sako, šios varžybos yra relentless (negailestingos).

Vienok, reikia pripažinti, kad į šešių jachtų įgulas yra surinkti pasaulinio lygio profai. Net du kiniečius Dongfeng prancūzai sugebėjo padaryti profais - jie ne tik suka kavamales (gervių stovų rankenas), bet ir vairuoja. O kad visi yra aukščiausio lygio profai, galima spręsti iš to, kad vėjo krypties pasikeitimo liniją visi kirto beveik tiesiai (pav. kairėje matosi, kad laivai plaukia pietiniu vėju o ateityje plauks šiauriniu vėju). Tačiau pasižiūrėjus vėlesnio laiko trajektorijas matosi, kad vėjo krypties pasikeitimo liniją visi kirto beveik tiesiai, t.y. laivų trajektorija išliko tiesė, nors iš pavėjinio kurso tapo priešvėjinis.

Keičiantis vėjo krypčiai padaugėjo nuotraukų su žmonėmis-vorais. Ką gi jie daro, kad pastoviai kabarojasi prie galinio burės kampo. Ogi pririšinėja naujas virves prie burės kampo tam, kad neatleidus dirbančios virvės galima būtų prikabinti naują virvę kitoje laivo korpuso vietoje ir vėliau ją įtempus pakeisti burės atakos kampą į vėją.

Taigi, laivai, kirtę temperatūrinę ribą iš karšto tropinio oro į vėsų vidutinių platumų orą, kaip ir mes rudenį, apaugo vorais. Žmonėmis-vorais. Juos kabina ant burių kėlimo virvės, kelia į viršų, prilaiko iš šono kita virve, o pats "voras" rankytėmis prisitraukia prie burės. Labai juokinga.