Sėkmės paukštė (2014-11-25)

Oficialus VOR tinklapis pateikė 7-os valandos raportą (laivynas išsirikiavęs sekančiai: ADOR, MAPFRE, Dongfeng, Team Brunel, Alvimedica, Vestas, SCA). - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Raporto situacijos aprašymas labai tikslus, tad tik išversiu.

"Abu Dhabio išmintingas veiksmas prieš dvi dienas buvo paaiškintas, kaip netyčinis atsiskyrimas nuo laivyno. Komunikacijoje su laivu Ian Walker pasakė, kad jis buvo nepatenkintas, būdamas taip toli nuo priešininkų, nes vertino tai, kaip pozicijos nestabilumo grėsmę. Jie neteisingai įvertino, kaip toli yra laivynas rytuose ir anksčiausiai iš laivų pakeitė kryptį į šiaurę, likdami labiausiai į vakarus nutolusiu laivu. Bet jų situacija šiandien yra lengvesnė, nei jie galvojo vakar, nes jie gavo daugiau vėjo. Ir vėjo kryptis jiems yra pasisukus labiau į kairę, nei likusiems.

SCA turėjo šiąnakt nuotykį (apie 3:23 a.m.). Į laivą smogė lietaus škvalas, kuris privertė laivą pasukti pavėjui į pietus. Nestabilioje trumpalaikėje situacijoje taip pasielgti buvo protingiau, nei mažinti bures ir brautis prieš vėją laviruotėje pernešinėjant tonas burių ir maisto atsargų. Šiuo metu laivynas išsibarstęs 30 jūrmylių atstumu ir vyksta laviruotė prieš vėją ir bangas."

Taip, iš tikro Dashboard rodo, kad Abu Dhabi kursas yra 342 laipsniai, t.y. 18 laipsnių į kairę nuo tikslo. Likusieji plaukia 65-70 laipsnių kursu, t.y. 65-70 laipsnių į dešinę nuo tikslo. Šiuo metu Abu Dhabi "valgo" laimingas mylias. Kieviena minutė tokioje situacijoje atneša jiems tuos auksinius centimetrus, apie kuriuos supranta visi, kas nors kartą dalyvavo lenktynėse. Bet... niekada nežinai, ką lengvai gavęs greit prarasi, nes Abu Dhabi palanki situacija balansuoja ant labai trapios ribos - jie plaukia per labai siaurą vėjo pasisukimo koridorių. Žingsnis į dešinę, ir vėjo kryptis taps gryna šiaurė. Žingsnis į kairę, ir vėjo stiprumas ženkliai kris. Ian Walker senas olimpietis. O mažyčių sportinių laivelių asai puikiai jaučia vėjų pasisukimus nugaros smegenimis.

Paveiksliukuose žemiau matote situaciją dabar (kairėje) ir situaciją rytoj 10:00 a.m (dešinėj). Galvosūkis nr.2 dar nebaigtas, bet jo atomazga jau neužilgo. Kol kas skandalingiausiai šį galvosūkį išsprendė Ian Walker su savo šturmanu Simon Fisher (Abu Dhabi), na o likusio laivyno sprendimas buvo rezervuotas. Kaip sakoma "on the safe side". Tuo labiau, kad išsibarstymas tik 30 jm, o ne 600 jm, kaip buvo pirmame VOR etape. Taigi, restarats įvyko, o starto linija ištįso iki 30 jm. Tik. Orų modelio prognozės rodo, kad artimiausias tris dienas (po rytdienos štiliaus), laivyno rajone atsisuka vidutiniai pakeleiviniai vėjai. Toliau laivynas galės plaukti greitai pasatų vėjų genami iki sekančio galvosūkio - pusiaujo štiliaus zonų.