Sekmadienio rytą – ketvirtojo „Volvo Ocean Race“ etapo startas į Naująją Zelandiją (tiesioginė transliacija)  

Sekmadienio rytą – ketvirtojo „Volvo Ocean Race“ etapo startas į Naująją Zelandiją (tiesioginė transliacija)

Roko interviu, pasiruošims 4 etapui, jo maršrutas, video ir komentarai. 

Transliacija prasideda: 7:45 val. sekmadienio ryte Lietuvos laiku; Transliacijos trukmė: 1 val. 40 min.

Transliacija žemiau esančiam YouTube kanale.

Vasario 8 d., sekmadienį, 14 val. vietos laiku (8 val. ryto Lietuvos laiku) „Volvo Ocean Race” jachtų flotilė startuoja ketvirtajame varžybų etape iš Sanja uosto Kinijoje į Oklendą Naujoje Zelandijoje. Priešakyje – 5.264 jūrmylės (apie 9.800 km) ir apie 22 dienos kovos ant vandens.  Panašu, kad buriuotojų šįkart laukia gan atšiaurios oro sąlygos, o stiprus apie 30 mazgų pūstels nuo pat starto. Tikra atgaiva po praėjusio bevėjo etapo.     

„Turėtų būti stiprūs vėjai, laivą irgi ruošėm tokioms sąlygoms. Šis etapas oro sąlygomis turėtų būti panašiausias į antrąjį. Antrąjį etapą mes laimėjom, taip kad tikimės,  jog ir šis etapas mums pasiseks. Laukia vėl įspūdingas paburiavimas, visi laivai ruošiasi kitaip, ir viskas vėl prasideda nuo nulio,“ – prieš startą komentavo vienintelis varžybose plaukiantis lietuvis Rokas Milevičius.

Olandų komanda „Team Brunel“, kuriai priklauso R.Milevičius, šiuo metu bendroje įskaitoje užima trečiąją vietą. Iš pirmosios pozicijos jie pasitraukė po nesėkmingo trečiojo etapo iš Abu Dabio į Sanja Kinijoje, kurį atplaukė penkti.

Roko interviu

4 etapo maršrutas

„Mūsų tikslas po šio etapo vėl atsitiesti. Ką tik turėjome susirinkimą, kuriame nusprendėme, kad mes plaukiame gerai, didelių blogų dalykų ir pokyčių komandoje nebus. Viskas, kas susiję su laivo valdymu ir laivu, yra mūsų naudai. Tikrai per daug nenusimename dėl penktos vietos praėjusiame etape. Mūsų tikslai – TOP 3, bet tikimės atsitiesti ir iškovoti pirmąją vietą,“ – sakė R.Milevičius.

„Team Brunel“ yra vienintelė iš šešių varžovių, kurių komandos sudėtyje dar nebuvo pasikeitimų. Devynis mėnesius plaukti varžybose aplink pasaulį – didelis iššūkis ne tik fizine ar psichologine prasme, bet ir šeimos atžvilgiu. Įgulos paprastai keičia po vieną ar kelis savo narius, taip bandydami taupyti jėgas ir įnešti šviežių minčių ar idėjų. Tačiau R.Milevičius įsitikinęs, kad jam jėgų užteks iki pat galo.

„Kai kas vadina mūsų komandą senamadiška, nes mūsų planas yra plaukti visas varžybas nekeičiant nei vieno įgulos nario, taip išlaikant įgulą stiprią, suderintą ir labiausiai susidirbusia,“ – komandos strategiją atskleidė R.Milevičius.

Daugiausiai pasikeitimų prieš šį etapą – varžybų lyderių kinų „Dongfeng“ įguloje, pakeisti net keturi iš aštuonių narių. Komandos kapitonas prancūzas Charles Caudrelier‘as aiškino, jog jų komandoje yra keturi kinai naujokai ir jiems svarbu juos apmokyti ateities lenktynėms. Dėl to vienu kartu jachtoje pasikeisdami plaukia po 2 kinus.

„Tokia buvo ir yra esminė mūsų plaukimo sąlyga,“ – aiškino jis.  

Panašu, kad pirmosios kelios dienos varžovams bus gana sudėtingos – nuolatinės laviruotės prieš stiprų vėją, didelės bangos. Tokios „duobėtos“ sąlygos neduos buriuotojams progos pradžioje apšilti, tačiau tame yra ir geroji pusė – vos per kelias dienas jie nuplauks gana reikšmingą atstumą. 

O tada – malonioji varžybų dalis: maršrutas, kuris driekiasi skersai Ramiojo vandenyno, palei įstabaus grožio atostogų salas.

„Vienintelė bėda – kad jų praktiškai nepamatysim, nes jas pasieksim ir praplauksim labai greitai!” – juokėsi „Team Brunel“ navigatorius Andew Cape‘as. 

„Mes plauksime pro Saliamono salas, po to bus daugiau salų ties Naująja Zelandija. Ten nėra kažkokių paslėptų pavojų, bet, žinoma, tai nėra įprastas maršrutas. Dauguma buriuotojų juo plauks pirmą kartą,“ – sakė Andew Cape‘as.  

Pakeliui į Naująją Zelandiją, varžovai kirs pusiaują, bevėją zoną, vadinamą doldrumais, ir keletą istorinių vietų kuriose vyko Antrojo pasaulinio karo mūšiai. Planuojama, kad po ketvirtojo etapo flotilė finišuos apie kovo 1-ąją.

„Volvo Ocean Race“ yra aukščiausio lygio buriavimo profesionalų lenktynės aplink pasaulį. Spalio pradžioje startavusi regata truks iki kitų metų liepos. Iš viso devynis etapus turintis maršrutas driekiasi beveik 40 tūkst. jūrmylių (72 tūkst. km).

Daugiau informacijos žiniasklaidai:

Aušra Kukelkaitė / SKC
+370 686 67524
ausra@skc.lt