Saniją uostą pirmieji pasiekė kiniečiai

Po 23 įtemptos kovos parų "Volvo Ocean Race" jachtos pasiekė trečio etapo finišą - Sanijos uostą.

Pirmieji finišą pasiekė kiniečiai "Dongfeng Race Team", antri "Abu Dhabi Ocean Racing". Treti buvo "Team Alvimedica", po jų "Mapfre" ir "Team Brunel". Labiausiai nuo visų atsiliko moterų įgula "Team SCA". Jos nuo lyderių buvo atsilikusios beveik 200 jūrmylių.

Prieš finišą R. Milevičius rašė: „Finišas jau visai ant nosies. Neslėpsiu, šiuo metu mums labai nesiseka „paleisti“ laivą, lyginant su šalia mūsų plaukiančiais amerikiečiais. Kad ir ką bedarytume, jie vis atrodo šiek tiek greitesni. Tai mus truputį veda iš proto, bet vėlgi tuo pačiu mokomės ir bandom surasti priežastį, kodėl mums nepavyksta plaukti greičiau, bent truputį greičiau. Kaip bebūtų, visi trys esame labai arti vienas kito, taip kad finišas turėtų būti pakankamai dramatiškas“.

Trečiasis etapas buvo lėtas, karštas ir šiukšlinas, todėl vaikinai nekantravo ne tik pirmieji pasiekti uostą, bet ir palįsti po dušu.

Tiek laivai, tiek įgulos - lygiaverčiai priešininkai. Tai parodė ir nuolat besikeičiantys lyderiai. Pirmojo etapo lyderis buvo "Abu Dhabi Ocean Race" komanda, antrojo - "Team Brunel", o trečią į priekį labai išsiveržė "Dongfeng Race Team". Bendroje įskaitoje dabar lyderiauja "Dongfeng Race Team", surinkę 5 taškus (dvi antros vietos, viena - pirma), antri - "Abu Dhabi Ocean Race" (turintys 6 taškus), o '"Brunel" su devyniais taškais nukrito į trečią vietą.