Rokas: apie pasirinkimą ir nesėkmę

Rokas: apie nepasiteisinusią strategiją ir atsargų trūkumą

"Dyzelis gali tapti reta preke, nes etapas trunka ilgiau nei planuota. Pirmieji veiksmai jau atlikti, kad kuras būtų taupomas", sako Stefan Coppers, Brunel reporteris.

Ir štai Roko dvi žinutės vienu metu. Tai vienas iš tų taupymo sprendimų:

Rašau gerokai vėluodamas, nes pas mus šiokia tokia taupymo politika. Energijos stengiamės sunaudoti kuo mažiau, tai ir info siunčiam rečiau. Užvakar buvo mums žiauriai nesėkminga diena. Planas būti šiaurėje visiškai nepasiteisino. Nors ir vėjas atėjo iš ten, bet mums vis atmetinėdavo, o apačioje esančius visą laiką kėlė po truputuką, bet šiek tiek laikėmės, kol vakarop mūsų neįtraukė debesiukas, kuriame viską ir pralošėme. Taip kad dabar plaukiam iš paskos pikti ir dar labiau motyvuoti atsigriebti. Šiandien vakare turėtume pasiekti Malaca sąsiaurį, kuriame prasidės daug veiksmo.

O štai čia senesnė mano žinutė, kurią jums siunčiau:
Pagaliau pajudėjom iš mirties taško. Vakar pasiekėm antirekordą 74 nm per 24 valandas... Pastarosios dvi dienos buvo itin neramios, visą laiką praplūduriavom. Daugiausia vėjo kiek matėm buvo 3,5 mazgo, visą kitą laiką buvo tieisog 00. Ateidavo maži gūsiukai, kurių kryptis keitėsi 60 laipsnių. Mūsų planas buvo laikytis šiaurės ir būti šiauriausiu laivu, taip kad pozicijos šiek tiek apsikeitė, bet dabar gavome vėją ir judam į priekį. Jūs net neįsivaizduojat koks malonumas yra pradėti judėti, kad ir 4 mazgų greičiu, bet tas plūduriavimas, burių plevėsavimas tiesiog žudo:) Linkėjimai!

Dešinėje viskas iliustruojama, kaip greitai galima prarasti pozicijas. Vėjas, gamtos stichijos, jos nepaklūsta strategijoms.