R. Milevičius apie aštuntąjį „Volvo Ocean Race“ etapą: nemanau, kad turėsime laiko net miegui  

R. Milevičius apie aštuntąjį „Volvo Ocean Race“ etapą: nemanau, kad turėsime laiko net miegui

Likus dviem etapams iki jachtų lenktynių aplink pasaulį finišo Geteburge (Švedija), įtampa tarp trijų „Volvo Ocean Race“ lyderių – „Abu Dhabi Ocean Racing”, „Team Brunel“, ir „Dongfeng Race Team“ – siekia aukščiausią tašką. Už prasižengimus septintajame etape trys iš septynių komandų gavo baudos taškų, dėl ko „Team Brunel“ komanda pakilo iš trečios į antrąją poziciją bendroje įskaitoje. Po pergalingo septintojo etapo „Team Brunel“, kurios sudėtyje plaukia lietuvis Rokas Milevičius, neslepia, kad dabar jų tikslas – finišuoti pirmiems likusiuose etapuose ir užsitikrinti vietą ant nugalėtojų podiumo.

Į aštuntą etapą iš Lisabonos (Portugalija) į Lorjaną (Prancūzija) jachtos startuos jau šį sekmadienį, 14 val. vietos laiku (16 val. Lietuvos laiku). Tačiau priešakyje – ne mažiau svarbios uosto varžybos („In-Port Race“), kurios vyks šeštadienį, 16 val. Lietuvos (14 val. vietos) laiku – jų transliaciją galima stebėti gyvai internetu.

Pasiteisino dėmesys „In-Port Race“

Akivaizdu, kad „Team Brunel“ kapitonas olandas Bouwie Bekkingas neklydo jau kurį laiką vienu pagrindiniu tikslų laikydamas pergales „In-Port Race“ uosto varžybose. Nors šie taškai tiesiogiai į bendrąją įskaitą nesiskaičiuoja, komandoms surinkus po lygiai taškų, viską lemia uosto varžybų rezultatai. Kol konkurencija tokia artima ir komandos varžosi taškas į tašką, lyderystė uosto varžybų įskaitoje artėjant galutiniam finišui tampa dar svarbesnė.

Tiek bendrojoje įskaitoje, tiek uosto varžybų įskaitoje finišuodamos komandos gauna tiek taškų, kurią vietą užima, tad pagrindinis tikslas norint būti pirmiems – surinkti kiek įmanoma mažiau taškų.

Kol kas „Team Brunel“ „In-Port Race“ uosto varžybų įskaitoje su 20 taškų užima antrą vietą ir vos vienu taškų atsilieka nuo „Abu Dhabi Ocean Race“ (19 taškų). „Dongfeng Race Team“ su 27 taškais laikosi ketvirtoje pozicijoje.

Ši situacija gali pasikeisti jau šį šeštadienį Lisabonos „In-Port Race“ uosto lenktynėse, kurių tiesioginę transliaciją varžybų puslapyje bus galima stebėti šeštadienį 16 val. Lietuvos (14 val. vietos) laiku.

Rokas Milevičius: tikrieji iššūkiai laukia ateinančią savaitę

Buriuotojas Rokas Milevičius pripažįsta, kad jo komandos pakilimas į antrąją vietą – maloni žinia, tačiau akcentuoja būsimų etapų iššūkius.

Per daug džiūgauti nereikia, nes tikrieji iššūkiai mūsų laukia kitą savaitę.  Ateinantys du etapai yra labai trumpi, todėl turėsime intensyviai buriuoti  nuo starto iki finišo, ir išlikti nuolat susikaupę. Nemanau, kad turėsime laiko net miegui“,- teigė buriuotojas.

Jam antrina varžybų meteorologas Gonzalo Infante: „Pirmasis Europos etapas driekiasi per Biskajos įlanką, kas visuomet priverčia suklusti patyrusius buriuotojus. Praėjusiose „Volvo Ocean Race“ varžybose šiame etape, vos prieš finišą Prancūzijoje, jachtos buvo patekusios į bjauriausią audrą, tad tikrai nereikėtų nuvertinti tų 647 jūrmylių (1198 km).“

Pasak G. Infante, Biskaja visuomet įdomi.

„Ten gali būti labai vėjuota, jei iš Šiaurės Atlanto atkeliauja stipresnis štormas, bet gali pasitaikyti ir visiškai bevėjis buriavimas, jei žemo slėgio sritis per Biskają ką tik nusiritusi“,- teigė meteorologas.

Didžiuliai įlankos gylių skirtumai neleidžia tikėtis ramaus vandens. Problemų buriuotojams gali kelti ir didžiuliai Biskajai būdingi potvyniai bei atoslūgiai.

Toks trumpas ir intensyvus etapas neleidžia tikėtis nieko kito, kaip tik artimo visų įgulų buriavimo. Jau tampa įprasta, kad toks buriavimas net ilgesniuose „Volvo Ocean Race“ etapuose primena vadinamąsias „Match Race“ lenktynes — dviejų jachtų tarpusavio kovą, kur svarbiausi tampa greiti ir tikslūs taktiniai spendimai, leidžiantys užsiimti pranašesnę poziciją ar išprovokuoti priešininko klaidą.

Naujų vėjų į likusius etapus neabejotinai gali įnešti ir į regatą grįžtanti „Team Vestas Wind“ komanda. Dar antrajame etape užplaukusi ant rifo, „Team Vestas Wind“ buvo nusišalinusi nuo varžybų, tačiau per tą laiką spėjo laivą suremontuoti ir dabar į varžybas įsijungs paskutiniams dviem etapams. Stebėjusi ir įsisąmoninusi konkurentų taktiką, pailsėjusi ir kupina noro buriuoti, ši komanda gali pateikti didelių netikėtumų.

Bendroji varžybų įskaita po septynių etapų:

  1. Abu Dhabi Ocean Racing — 16
  2. Team Brunel — 22
  3. Dongfeng Race Team — 22
  4. Team Alvimedica — 27
  5. Mapfre — 27
  6. Team SCA — 43
  7. Team Vestas Wind — 52