POSŪKIS PADARYTAS (2015-04-24)

Sprendimas priimtas, visi pasuko į šiaurės vakarus - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Spendžiant iš laivyno išsidėstymo po posūkio į pasatus, galima vienareikšmiškai teigti, kad grupė (dešinėje) turi tikimybę atplaukti į Newport kartu. Vieninteliai Alvimedica (kairieji oranžiniai) turi šansą būti pirmais, arba paskutiniais. Ir nemanau, kad jie paskubėjo su posūkiu. Vėliau vėjas suksis lanku iš rytų į pietryčius ir Alvimedikai turėtų užtekti erdvės vienu halsu išplaukti į Brazilijos kampą bei pasinaudoti palankia pakrančių srove (kas pateks pirmas į ją, tas pradės plaukti mažiausiai 10 procentų greičiau, nei priešininkai, ir Alvimedika yra arčiausiai jos).

Už ką sergu šiame etape? Ogi už visus. Už Alvimediką, nes jiems Newportas yra gimtasis miestas. Už SCA moteris, nes jos buriuoja šį kartą fantastiškai ir yra nuspelniusios nors vieno etapo pergalės. Už Dongfeng, nes jie puikūs buriuotojai, kurie nepaisant nulaužto vairo pirmam etape, prarasto stiebo penktam etape ir kitų gedimų likusiuose buriuoja išskirtinai puikiai. Už Brunel, nes jie išmintingi ir ne prastesni už Abu Dhabi. Už Mapfre, nes jiems kažkada reikia atsirevanšuoti už gėdingą taktinį pralaimėjimą Keiptauno finišo tiesiojoje. Už Abu Dhabi, nes Ian Walkeris yra olimpietis ir VOR olimpinėse žaidynėse jam lygių nėra.

Okeaninės varžybos, šiemet tapusios monotipų Olimpinėmis žaidynėmis, įgijo daug panašumų į trumpas olimpines distancijas, kur priešininkai jau ne išdidūs albatrosai, nutupiantys ant žemės kartą metuose, o kompiuteristai, lenktyniaujantys jachtomis. Gaila. Technologijos teikia privalumus, bet ir globalizuoja pasaulį, paversdamos vandenynus per daug nuspėjamais, be pagarbos poniai Nežiniai. 

Roko komentaras

Vis dar laviruojam. Vėjai silpni, visi laikomės krūvoj, kartais debesiukas mus išvaiko, bet po to vis tiek visi susibėgam. Vienas iš pirmųjų etapų, kur neskubam išsiveržti į lyderius, ramiai sau iš galo visus stebim, žiūrinėjam kaip kas plaukia, visai įdomu. Ant nosies vendas po kurio bus ganėtinai svarbus taktinis komandų pasirinkimas, kaip kas nori kirsti kampą. Mūsų planas kol kas likti kuo labiau į rytus, nes patirtis sako, kad ten geriau :) Žiūrėsim. Linkėjimai visiem!