Pirmasis etapas - "Brunel" treti

Daugiau nei 6000 jūrmylių, 25 dienos jūroje, paskutinės nemigo ir nerimo para ir pagaliau krantas! Pirmojo etapo nugalėtojas jau aiškus - tai "Abu Dhabi Ocean Racing" komanda. Jie pirmieji kirto finišo liniją ir pasiekė Keiptauną. Pirmąjį etapą jie įveikė per 25 paras, 3 val. 10 min. ir 44 s. Iš karto už jų po įnirtingos kovos krantą pasiekė "Dongfeng Race Team". Jie nuo lyderių atsiliko tik 12 minučių! Po 25 plaukimo parų!

Paskutinė varžybų para buvo tikrai įtempta. Jau kelias paras visi stebėjo įnirtingą "Abu Dhabi Ocean Racing" ir "Dongfeng Race" komandų dvikovą. Tai buvo lyg šių komandų "Match race".

"Aš vis žiūriu į horizontą ieškodamas jų", - paskutinėmis varžybų valandomis sakė "Abu Dhabi Ovean Racing" komandos škiperis Ian Walker. "DongFeng Race Team" paskutinėmis valandomis vis artėjo ir artėjo prie jų neleisdami nei minutei atsikvėpti. Kiniečių škiperis Charles Caudrelier žinojo, kad lemiamą ataka galėtų būti paskutinę naktį. Skirtumas tuo metu jau buvo ištirpęs iki trijų jūrmylių, o kiniečių greitis buvo šiek tiek didesnis. Per paskutinę parą jie nuplaukė 541 jūrmylę! Jachtos jau beveik galėjo matyti viena kitą. "Dongfeng Race" neturėjo ko prarasti, rizikavo ir spaudė laivą iš visų jėgų. O "Abu Dhabi Ocean Racing" komanda vis labiau nervinosi. "Laive tiesiog tvyrojo stresas ir nervinga atmosfera, dėl ko Ian Walker negalėjo užmigti. Jo akys buvo raudonos, jis nervingai šokteldavo iš gulto kiekvieną kartą, kai sumažėdavo laivo greitis ir jo familiarus humoras prislopo” - rašė "Abu Dhabi Ocean Racing" komandos žurnalistas Matt Knighton.

"Tai "Abu Dhabi" pečius slegia atsakomybė, ne mūsų", - juokavo "Dongfeng" komanda, besivydama "Abu Dhabi".

Paskutinės paros buvo labai sunkus išbandymas ir dėl oro sąlygų, ir dėl psichologinės įtampos. Lyderiai plaukė daugiau nei 12 mazgų greičiu.
"Įtūžęs. Tai geriausias būdvardis, galintis apibūdinti paskutines tris lenktynių dienas", - vienu žodžiu situaciją nusakė Yann Riou. Jachtos plaukė pasikėlusios genakerius, vėjo greitis siekė 25-30 mazgų. Tai reiškia, kad plaukiama greitai, bet kartu, tai tonos vandens ant denio, ant tavęs, visur. Viduje jachtos balanso galima neiškoti - mėto vėto ir purto, bangos tiesiog riaumoja ir stipriai daužosi į bortą.

Trečiąją vietą užtikrintai laimėjo "Brunel" komanda. Ji nuo lyderių atsiliko apie 60 jūrmylių. Paskutinę plaukimo parą Gerd-Jan Poortman šiek tiek su kartėliu konstatavo - "Mes vis dar trečioje vietoje, bet stengiamės pagauti galimybę sumažinti atstumą". Buriuotojas taip pat prisipažino, jog pavyko padaryti, vieną dalyką, kurį būtinai per gyvenimą norėjo patirti - pamatyti jūoje banginį. Daugiau apie tai http://www.brunelsailing.net/en_UK/news/view/the-waving-whale

Likusios jachtos dar nefinišavo ir Keiptauną pasieks tik rytoj. "Vestas Wind" iki finišo dar liko 170 jūrmylių, "Alvimedica" - virš 300 jūrmylių, o ispanai "Mapfre" ir merginos "SCA" - apie keturis šimtus jūrmylių.