Mes niekad nesitreniravom tokiomis sąlygomis, kuriose buvome praeitą naktį (2014-12-05 22:30)  

Mes niekad nesitreniravom tokiomis sąlygomis, kuriose buvome praeitą naktį (2014-12-05 22:30)

"Mes niekad nesitreniravom tokiomis sąlygomis, kuriose buvome praeitą naktį" - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Taip video reportažą iš užlieto vandeniu Vestas laivo pradeda austalas škiperis Chris Nicolson. Tai pirmą kartą skelbiami unikalūs vaizdai, kaip aplink 4.78 metro grimzlės jachtą įgula braido nesušlapdama juosmens.

Tuo tarpu laivynas kirto pusiaują (iškyrus moteris SCA), ir buriuoja Šiaurės pusrutulyje. Indijos vandenyno štiliaus zona sudaryta iš dviejų štiliaus juostų: Pietų pusrutulyje ir Šiaurės pusrutulyje. Viena zona įveikta. Kita daug siauresnė. Daugiausiai išlošė iš šio etapo Team Brunel ir Dongfeng. Jie keturias paras buriavo 3-4 šimtų metrų atstumu ir mokėsi, kaip suderinti bures, kaip išspausti iš laivo maksimalų greitį. Aš įsitikinęs, kad ši patirtis jiems suvaidins lemiamą vaidmenį etapuose, kur lems ne taktika, o greitis. Dongfeng savo gebėjimus parodė pirmame etape iš Alikantės į Keiptauną, kaip sprinteriai. Team Brunel, išmintingo pasirinkimo dėka, mokėsi iš geriausios komandos. Abu Dhabi pirmauja tik dėka seno olimpiečio Ian Walker geležinės vidinės drausmės, gero sparingo taktikos išmanymo, bet jiems trūksta gero susiklausymo tarp vairininkų ir burių derintojų, ką Dongfeng jau turi, o dabar ir Team Brunel neabejotinai išmoko. Ispanai MAPFRE, atsiskyrę tam, kad nesektų lyderiams iš paskos, patys pripažino, kad neteisingai pasirinko kryptį ir jau grįžo pusę kelio iš Rytų į vakarus, kas jiems kainavo dar 10 mylių ir jie dabar atsilieka 120, o ne 110 mylių. Jie nėra tvirti savo sugebėjimais pasiekti maksimalų greitį ir prarado puikią progą geriau pažinti VOR65 plaukiant greta kito lenktyniaujančio laivo.

Kas laimėjo šį 4-ą galvosūkį?

Faktiškai Abu Dhabi, pasirinkusi trumpiausią tiesų kelią link finišo. Tačiau žaidime gimė netikėtas "juodas arkliukas" - Alvimedika. Ši komanda pagal taisykles turi teisę prašyti laiko ištaisymo dėl savo sustojimo prie Vestas sudužimo vietos. Alvimedika stovėjo tada, kai visi kankinosi nepastoviuose vėjuose ir pradėjo plaukti, atsiradus brizams. Todėl atstumo prasme atsiliko ne tragiškai, o laiko pataisa, jei ji bus pritaikyta bendram laikui, gali juos išstumti į lyderius. Pažiūrėsime. Bet tokia tikimybė yra. Ji paaiškės po savaitės, kai laivynas pasieks finišą.