Last cut is the deepest (2014-12-10 11:00)

Artėja neramios valandos ir sudėtingos sąlygos su mažai vėjo - Kreiserinio Buriavimo Mokykla 

Opozitu Sheryl Crow dainai "First cut is the deepest" galima nusakyti esamą situaciją VOR 2014-15, joms priartėjus prie Omano įlankos. Kaip sako Dongfeng škiperis Charles Caudrelier. Omano įlanka įžymi savo kalnais, o vėjas nemėgsta kalnų ir tampa prie jų labai nenuspėjamas, todėl jachta, kuri praburiuos geriausiai šią sritį, galimai laimės visą etapą.

Iš tikro, raportuose matyti, kad visi laivai pradeda mažinti atstumą iki lyderio, nes jis jau pateko į lėtesnio vėjo srautą, o galiorka lekia su vėjeliu, ir pasidarys taip, kaip 2-o etapo In-Port Race metu, kai po jachtų 1-o ženklo aplenkimo visos jachtos susirinko veik besitrindamos bortais prie ženklo, prie kurio startavo. Tada tik moterys SCA susigaudė situacijoje ir, nepriklausomai nuo naudingos plaukimo krypties, pasuko vos ne atgal nuo jos ir į šoną, kur matėsi šioks toks vandens raibuliavimas. Tada jos išlošė, nes gavo vėjo, apsisuko reikiama kryptimis ir "nušniojo" į priekį, kol kiti laukė,- kada gi tas vėjas pats iki jų malonės dapūsti.

Taigi, Team Brunel, ramiai ir solidžiai finišavusi Keiptaune, dabar jaučia psichologinį spaudimą, nes Dongfeng jiems kvėpuoja į nugarą ir tai labai siutina, tas gręžiojimasis atgal. Tad palinkėsime mesti gręžiotis atgal ir įjungti galimo greičio esamomis sąlygomis jausmą, nes, pažiūrėjus ir pridedamą orų prognozę, jo prireiks.