Varginančios varžybos

 Pirmajame regatos aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etape Rokas Milevičius per 25 d. numetė net 8 kg. Svoris nukrito dėl didelio fizinio ir emocinio krūvio. Buriuotojas ruošiasi antram etapui, kuris prasideda rytoj. Tuo tarpu „Brunel“ komandos medikai jau peržiūrėjo ir suplanavo įgulos racioną.

Sportininkas olimpietis numetė 5 kg raumenų ir 3 kg riebalų masės. „Varžybų sąlygos ekstremalios, o įtampa maksimali. Milžiniškas fizinis ir emocinis krūvis bei neigiamas kalorijų balansas būtent ir turėjo įtakos ryškiam svorio pokyčiui“, – komentavo Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas dr. Dalius Barkauskas.

Pasak D. Barkausko, labai svarbu, kad svoris pilnai atsistatytų. Antraip kitame etape, kuris prasideda jau lapkričio 19 d., sportininkui vėl gresia svorio netekimas. Tai gali turėti neigiamos įtakos jo savijautai, darbingumui ir koncentracijai.

„Jeigu ir kitame etape svoris kris, finišui manęs gali ir neužtekti. Kol svorio atstatymų rūpinasi fizioterapeutai, ir pats atsakingai ruošiuosi kitam etapui. Bandau atsigauti, pailsėti, ne tik mėgaujuosi geru maistu, bet mėginu iš tiesų atsivalgyti. Taip pat treniruojuosi – reikia atgauti formą“, – pasakojo R. Milevičius.

„Tai techninė sporto šaka ir sudėtingas, kompleksiškas užsiėmimas, reikalaujantis ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir komandos vieningumo, patirties, orientacijos“, – sakė D. Barkauskas. Nereikia pamiršti ir regatos specifikos – etapai trunka po 20 parų, buriuotojams nebūtinai pasiseka pailsėtai. Įgulą permirksta nuo didžiulių bangų, audrų, juos kankina miego trūkumas, temperatūrų kaita. Be to, regata garsėja milžiniška konkurencija. Jachtos plaukia arti viena kitos, įgulos stengiasi neatsilikti. Komandiniu lygmeniu įgula turi būti itin susitelkusi. Individualiu – varžybos pareikalauja jėgos, ištvermės ir valios pastangų.

R. Milevičius tvirtino, jog nepaisant sunkių akimirkų, niekuomet nėra net pagalvojęs „jau gana“. Būtent iššūkiai, atsakomybė ir gera komandinė dvasia kaip tik ir motyvuoja plaukti toliau.

„Visą „Brunel“ komandą į priekį varo entuziazmas. Atmosfera jachtoje tiesiog puiki. Pažiūrėjus iš šono, galėtume atrodyti atsipalaidavę ir besimėgaujantys. Net ir sunkiais momentais palaikome gerą nuotaiką, išliekame draugiška ir vieninga komanda“, – tvirtino sportininkas.

Kitas etapas jau prasideda 19 d. Lietuvos laiku 18 val. Galima bus stebėti per www.volvooceanrace.com