Ilgai laukta pergalė: „Team Brunel“ buriuotojai Lisaboną pasiekė pirmi!

(Roko Milevičiaus komanda – vos per tašką nuo antrosios vietos bendroje „Volvo Ocean Race“ lenktynių įskaitoje)

Olandų buriuotojų komanda „Team Brunel“ galų gale džiaugiasi pergale – septintąjį „Volvo Ocean Race“ jachtų lenktynių etapą per Šiaurės Atlantą jie įveikė pirmi. Finišą Lisabonos uoste įgula, kurios sudėtyje plaukia ir lietuvis Rokas Milevičius, po beveik dešimties parų pasiekė ankstyvą trečiadienio rytą.

„Etapas yra tiek geras, kiek geras galutinis rezultatas. Laimėti transatlantinį etapą yra labai gerai. Ko gero, laimėti šitą etapą buriuotojams pagal svarbą yra antroje vietoje po Horno kyšulio,“ – iš karto po finišo sakė lenktynių veteranas „Team Brunel“ kapitonas Bouwe Bekkingas.  

Ši tarpinė pergalė užtvirtino „Team Brunel“ komandos pozicijas pirmajame lenktynių trejetuke, tačiau didžiausią intrigą sukėlė nesėkmingas lenktynių lyderių – „Abu Dhabi“ (5 vieta etape) ir kinų „Dongfeng“ (4 vieta etape) – finišas. Likus dar dviem etapams iki lenktynių pabaigos, dabar „Team Brunel“ bendroje įskaitoje vos vienu tašku atsilieka nuo antroje vietoje esančios kinų „Dongfeng“ – 22:21. Lietuvio komanda taip pat dar nepraranda vilties kovoti dėl lenktynių nugalėtojo titulo.

Po septynių etapų komandos bendroje „Volvo Ocean Race“ įskaitoje išsidėsto tokia tvarka:

  1. Abu Dhabi Ocean Racing (Jungtiniai Arabų Emiratai) – 16 taškų
  2. Dongfeng Race Tema (Kinija) – 21 taškas
  3. Team Brunel (Olandija) – 22 taškai
  4. MAPFRE (Ispanija) – 26 taškai
  5. Team Alvimedica (JAV) – 27 taškai
  6. Team SCA (Švedija) – dar nebaigė 7 etapo
  7. Team Vestas Wind – 52 taškai

Mažai buriuotojų gali taip įvertinti pergalę transatlantiniame etape kaip 51-erių metų „Team Brunel“ kapitonas Bouwe Bekkingas, kuris „Volvo Ocean Race“ plaukia jau rekordinį septintą kartą.  Lenktynių gerbėjai vis dar prisimena 2006-uosius, kai tame pačiame etape plaukęs Bouwe Bekkingas buvo atsidūręs itin sudėtingoje padėtyje ir galiausiai turėjo palikti savo skęstantį laivą.

Vis tik B.Bekkingas dar praėjusią savaitę tvirtino, kad incidento prisiminimai jam nesutrikdė nė vienos nakties miego, ir komandos rezultatas yra geriausias to įrodymas.