Finalinis mūšis dėl nugalėtojų podiumo: šiandien – paskutinio jachtų lenktynių aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etapo startas (tiesioginė transliacija internetu)  

Finalinis mūšis dėl nugalėtojų podiumo: šiandien – paskutinio jachtų lenktynių aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etapo startas (tiesioginė transliacija internetu)

Šiandien, antradienį, 18.00 val. Lietuvos laiku startuoja paskutinis, devintasis, jachtų lenktynių aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etapas iš Lorjano Prancūzijoje į finišą Geteborge Švedijoje. Daug pakrantinio buriavimo, daug jūrinio eismo, stiprios srovės ir permainingas oras, svyruojantis nuo itin švelnaus iki grėsmingai atšiauraus. „Tai gali būti sunkiausias etapas iš visų!“,- prognozuoja varžybų meteorologas Gonzalo Infante.

Vis dėlto labiausiai kraują kaitinis sportinė įtampa – kurios komandos Geteborge lips ant apdovanojimų pakylos?

Po aštuntojo etapo finišo Lorjane varžybų lyderiai „Abu Dhabi Ocean Racing“ jau užsitikrino pirmąjį pakylos laiptelį, tačiau likusių komandų laukia itin įtempta kova, tarp jų – ir vienintelio lenktynės dalyvaujančio lietuvio Roko Milevičiaus komandos „Team Brunel“.

Keturias įgulas, bendroje įskaitoje išsidėsčiusias nuo antros iki ketvirtos vietos, šiuo metu vieną nuo kitos skiria vos po 2 taškus.

Po Olandijos vėliava plaukianti „Team Brunel“ įgula su 27 taškais kol kas antra, tačiau jiems ant kulnų lipa jų aršiausias konkurentas – kinai „Dongfeng Race Team“, savo sąskaitoje turintys 29 taškus.

Į antrąją vietą kėsinasi ir ispanų MAPFRE įgula su 31 tašku.

Paradoksalu, tačiau po beveik 9 mėnesių buriavimo 4 vandenynuose, atšiauriausiose sąlygose, įveikus daugiau nei 37.770 jūrmylių (beveik 70 tūkst. km) antros ir trečios vietos nugalėtojai spręsis paskutinėmis dienomis, valandomis, o gal net ir minutėmis.

Etapas bus dar įdomesnis dėl to, kad viduryje laukia trumpas sustojimas Hagos uoste, Olandijoje.

Pirmo ir kol kas vienintelio istorijoje lietuvio, plaukiančio „Volvo Ocean Race“ su olandų komanda „Team Brunel“, buriuotojo Roko Milevičiaus komentaras apie laukiantį etapą:

„Tai – pirmasis etapas su vadinamu trumpu tarpiniu sustojimu Hagoje (Olandija). Mums šis etapas labai svarbus dar ir todėl, kad Haga yra mūsų komandos gimtasis miestas.

Triukas tame, kad bus skaičiuojamas laikas: pirma komanda, atplaukusi į Hagą, po 12 ar 24 valandų iš ten startuos pirma. Tas laikas, kuris bus tarp komandų – ar tai bus viena, ar dvi valandos – tokiu skirtumu ir startuos. Todėl labai svarbu atvykti į Hagą pirmiems. Ne tik todėl, kad tai yra mūsų komandos namų miestas, bet ir dėl to, kad ta komanda, kuri atplauks pirma, turės milžinišką pranašumą, palikdama Hagą ir startuodama galutinį finišą Geteborge.

Prognozė pirmai plaukimo daliai nusimato itin nepalanki – žada silpnus vėjus. Prie Prancūzijos kampo mūsų laukia labai didelė srovė. Taip kad bus pakankamai sudėtingas ir ilgas etapas – planuojama, dvi arba trys dienos. Tikėtasi, kad viskas bus greičiau, bet šiuo metu oro sąlygos yra tokios, nieko nepadarysi.

Šis etapas itin svarbus, nes visos komandos žiūri į mus. „Abu Dhabi  Ocean Racing“ komanda jau yra užsitikrinę pirmąją vietą, taip kad visi nori antros, todėl mums svarbu išlaikyti savo poziciją. Varžybos bus įtemptos.“

Palaikykite Lietuvos buriuotoją Roką Milevičių ir stebėkite devintojo etapo starto transliaciją gyvai! Transliacijos pradžia – antradienį, 17:45 val.

Bendroji regatos įskaita po 8 etapų:

  1. „Abu Dhabi Ocean Racing“ - 19
  2. „Team Brunel“ - 27
  3. „Dongfeng Race Team“ - 29
  4. „Mapfre“ - 31
  5. „Team Alvimedica“ - 33
  6. „Team SCA“ - 44
  7. „Team Vestas Wind“ – 54