Didysis VESTAS gelbėjimo planas (2014-12-18 13:12 UTC)

Tekstas: Agathe Armand. Pakutinės naujienos. - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Neil Cox'as, australas, dabartinis VOR kranto komandos vadovas, buvo Vestas škiperio Chris Nicholson'o, irgi australas, kranto vadovas dviejų VOR reisų metu prieš tai, kaip jie pradėjo šį trečiąjį, su VESTAS. Bet autralas ekspertas niekada gyvenime neturėjo tokios situacijos, kokią jis turi dabar, keliaudamas į nutolusį nuo bet kokios civilizacijos Indijos vandenyno rifą tam, kad atgauti žydrąjį Volvo 65 po to, kai šis užplaukė ant rifo.

Paskutinis Coxy planas yra toks. Reikia pasiekti, kad laivo liekanos taptų ant tiek plūdrios, kad galėtų būti perplukdytos skersai lagūnos į labiau apsaugotus vandenis. Tai sustabdytų jo tolesnį irimą ant rifo ir tuo pačiu metu leistų mums arba nuplukdyti liekanas iki Mauricijaus, arba jas pakrauti laivo krano stelės pagalba. Laivas iš Maerska Line (pagal pavadinimą – daniškas) atplaukia pirmadienį.

Chris'as, škiperis, prisijungė prie Coxy vakar Mauricijaus saloje. Jie sudarė gelbėjimo planą Port Luise, veikdami kartu su vietiniais. Jie planuoja išsinuomoti čarterinį laivą ir naudoti jį kaip bazę gyvenimui ir visos reikalingos įrangos gabenimui į Saint Brandon archipelago. O šiuo laiku, Ile du Sud gyventojai pamainomis budi prie VESTAS liekanų. Prieš porą dienų jie atsiuntė kelias naujas nuotraukas. Pasirodo, kad laivas daug nepajudėjo per tą laiką. Coxy ir Chris dabar plaukia link rifo su dar vienu kranto komandos nariu Tomm Kiff ir keliais vietiniais, bei penkiais gelbėtojais iš Durbano miesto (Prietų Afrika), bei video operatoriumi.

Likusieji VESTAS įgulos nariai siūlėsi padėti, bet čia nėrą sąlygų paimti su savimi tiek žmonių ir gėlo vandens jiems. Mes gyvensime savo laive-bazėje lagūnos viduje. Ji yra pavėjinėje rifo pusėje ir dvi su puse mylios nutolusi nuo VESTAS. Čarterinis laivas turi sąlygas gyvenimui, nes saloje jų nėra. Taip pat gelbėtojai nuomosis žvejų laivą kasdieninėms kelionėms prie VESTAS.

Dabar yra nežinoma, kaip išsilaikė VESTAS korpusas ir ką mes turėsime panaudoti, kad priverstume jį vėl plaukti. Visa tai kas plaukia, įskaitant plūdrumo kameras ir plūdrumo maišus, viskas dabar plaukia su mumis.

Coxy ir Chris turi planą ir viltį nuimti VESTAS liekanas nuo rifo. Tai pagrindinis uždavinys. Antra, jie nori nuimti nuo laivo viską, ką tik įmanoma nuimti. Viskas, kas gali būti panaudota naujam laivui, arba perdirbimui, turi būti nuimta. Realiai, tai labia pavojinga vieta, kur jie dabar ruošiasi dirbti. Joje nėra tokių sąlygų darbui, kokios yra VOR bazėse. Šie žmonės gali pasitikėti tik patys savimi. “Mes būsime ten rytoj ryte, t.y. gruodio 19-ą, ir iš karto keliausime prie VESTAS”.