Jens Dolmer ir jo žinios leido Brunel minimizuoti galimus didelius nuostolius, sutrikus kylio varikliui.
Komanda, kaip ir grandinė, yra tiek stipri, kiek jos silniausia grandis. Visa laimė, jog Jens Dolmer yra esminė jungtis geltonoje Brunel grandinėje.
Žmonės šneka, jog jis kaunasi su lokiais plikomis rankomis; ką mes tikrai žinome, jog šis buriuotojas yra tikras jėgos bokštas.
Jis tampo po laivą 25 kilogramus sveriančius krepšius tarsi savo dukros mokyklinę kuprinę. Tačiau šis aukštas danas pasižymi kur kas daugiau nei brutalia jėga. Šį rytą (2015-01-23) tai buvo dar kartą įrodyta.
Brėkštant ryto aušrai Brunel jachta paliko Singapūro sąsiaurį kartu su AbuDhabi, Alvimedica ir MAPFRE komandomis. Lenktyniaujama maksimaliu greičiu, metras į metrą nardant tarp užinkaruotų super tanklaivių. Liko paskutinė tiesioji iki Sanjos uosto ir plaukiama labai aštriai į vėją, o tai reiškia, kad tenka kirsti bangas beveik statmenai - kaktomuša. Rezultatas - nepatogus jachtos pavirtimas, o dar tiksliau - stiprus kalimas.
MAPFRE ir Alvimedica šiek tiek atsilieka. Jie gali aiškiai matyti Andrew Cape (navigatoriaus) užpakalį, kabantį už borto, kai jis tuštinasi. Tikrai netinkamas laikas prarasti pozicijas. Nė metro! Staiga olandų VO65 jachta netikėtai pasvyra į kairę. Po deniu, dyzelinis variklis įsijungia ir pradeda savivalę - stumia paverčiamą kylį į pavėjinę pusę (žemyn). Iškart jachta pradeda dramatiškai virsti ir praranda daug greičio.
Dauguma buriuotojų turbūt susimąstyti "Kas dabar?", tačiau ne Jens Dolmer, kuris, panašu, jog skalauja burną acetonu. Jis nedelsiant bėga ieškoti kažko, kas slypi tamsioje jachtos gilumoje. Kaip paaiškėjo, tai maža dėžutė su šimtais jungiklių, saugiklių, lempučių ir yra panaši į bombą iš filmo "Kietas riešutėlis" (su Bruse Willis). Jis skinasi kelią pro elektrinių komponentų labirintą su, kaip kalbama, didžiausiomis rankomis visame Volvo Ocean Race laivyne, tačiau Dolmer yra visiškai atsipalaidavęs. Per 60 sekundžių Didysis Danas surandą būdą apeiti esančią sistemą. Ant denio girdimi džiaugsmo šūksniai, kai kylis sureaguoja ir pradeda verstis į antvėjinę pusę (aukštyn). Patirti nuostoliai - 'tik' pusė jūrmylės.
"Visuomet savęs klausk kas jeigu klausimo," nuolat reikalauja Jens. "Kas jeigu pradėtume skęsti? Kas jeigu atsitrenktume į kažkokį objektą? Žinok, ką tu privalai padaryti! Būk pasiruošęs."
Ir Jens buvo pasiruošęs. Jeigu jis nebūtų išrinkęs ir vėl surinkęs kiekvieną jachtos elementą daugiau nei dešimt kartų dar prieš varžybas, Brunel dabar turėtų plaukti į Kiniją su kyliu per vidurį (be naudingo pasvirimo), be jokios vilties laimėti.