Annoyed, frustrated and bored! (2014-08-08 12:00)

Dongfeng nusivylimas, penktas etapo galvosūkis ir - Kreiserinio Buriavimo Mokykla

Suirzę, nusivylę ir visko jau mums gana,- tokiais žodžiais šiandienos postą pradeda Dongfeng (pav. viršuje iš Donfeng Twiterio). "Mes plaukiame tuo pačiu kursu jau 48 valandas. 48-ias valandas derinam bures didžiausiam greičiui, kuriuo bent galėtume susilyginti su mūsų sparingo partneriais Brunel (pav. dešinėje - Senas piratas Olandas skrieja bangomis). Bet per dvi dienas mes vietoj 8 jūrmylių pirmavimo turime 6 jūrmyles atsilikimo". Thomas, vienas geriausių trimerių (taip vadinami burių derintojai) Dongfeng laive - "mes išbandėme kiekvieną įmanomą burių derinimo konfigūraciją, bet niekas netinka ir mes jaučiamės labai nuskriausti" (P.S. aš jiems patarčiau pažiūrėti per inspekcinius langus laivo dugne prie kilio ir vairo - gal jie turi užsikabinę kokią nors žolę ar virvę).

Laivynas įplaukia į paskutinį 5-ą galvosūkį - musonų juostą (3-as pav.). Laviruotė pastovios krypties vėjuose.

Kas yra musonai? Tai sezoniniai vėjai, kurie keičia savo kryptį į diametraliai priešingą du kartus į metus. Kaip ir brizai, tik pastarieji keičia kryptį du kartus per parą (4-as pav, Musonų veikimo schema).

Dabar Šiaurės pusrutulyje yra žiema, ir musonai pučia nuo žemyno į jūrą, t.y. laivyno buvimo vietoje iš šiaurės rytų. Vasarą jie pasisuks iš pietvakarių. Bet dabar, žiemos viduryje, jie yra stipriausi ir gali siekti iki 10 balų stiprumo pagal Boforto skalę. Bet, kaip ir brizai, musonai yra stipriausi prie kranto, t.y. riboje tarp sausumos ir žemės. Todėl laivynui artėjant prie krantų, vėjo stiprumas didės. 

Brunel toliau spaudžia

Niekas daugiau VOR laivyne neranda Team Brunel burių suderinimo su kursu ir greičiu recepto. Team Brunel jau antra para turi geriausius greičio parametrus. Per naktį nuo jų mažiausiai atsiliko tik Dongfeng (2 jm). Tuo metu ispanai sugebėjo atsilikti 16 jūrmylių ir dabar atsilieka jau 296 jūrmyles. Net ir Abu Dhabi, atsiliekanti 25 jūrmyles, nieko padaryti negali. Džiugu už Roką Milevičių, plaukiantį Team Brunel įguloje. Juk tai jo darbo rezultatas. Spausk, Rokai, spausk.