5tas VOR etapas - Brunel tik ketvirti

Po sudėtingiausio Volvo Ocean Race etapo iš Auckland į Itajai, Brunel - tik ketvirti. 

Ketvirta vieta nėra itin prastas rezultatas, tačiau įvertinus visą etapą, jis sukelia didelį nusivylimą.

Iš Auckland'o Brunel išplaukė pirmi. Netrukus lyderio poziciją prarado, tačiau plaukė greta kitų. Išplaukę į atvirus vandenis pradėjo demonstruoti savo pranašumą, vėl išsiveržė į lyderio poziciją. Persvara nuolat didėjo.

Priartėjus prie ledkalnių zonos (draudžiama teritorija įplaukti), prasidėjus daugiau taktikos, halsų ir vėjo pasisukimų, jie gana greitai prarado visą pranašumą. Vėliau, artimoje taktinėje kovoje nukrito ir į 5tą vietą.

Siekiant Horno rago Brunel pradėjo vytis pirmaujančias jachtas. Deja, likus keliasdešimt jūrmylių iki Horno rago, jiems teko plaukti ilgesniu maršrutu ir po šio buriuotojų Everesto jau atsilikinėjo daugiau nei 20 jūrmylių nuo Alvimedica ir Abu Dhabi komandų. Mapfre buvo visai šalia.

Kitą dieną - vėl nesėkmė. Netikėtai užklupęs uraganinis vėjas (daugiau nei 50 mazgų greičio) nepataisomai suplėšė jų vieną pagrindinių J1 burę. Susilpnėjus vėjui jiems pavyko ją pataisyti, bet tik laikinai. Tad likus porai parų iki finišo ir mažai taktikos, Brunel prarado vieną pagrindinių savo greičio šaltinių. Taip traukinuku iki finišo.

5to etapo rezultatai

Iki trečios vietos Brunel komandai pritrūko tik 1 minutės iki 16 sekundžių - po 13000 km lenktynių. 

  1. Abu Dhabi Ocean Racing FINISHED Elapsed time: 018d 23h 30m 10s
  2. MAPFRE FINISHED Elapsed time: 019d 00h 02m 56s
  3. Team Alvimedica FINISHED Elapsed time: 019d 00h 24m 32s
  4. Team Brunel FINISHED Elapsed time: 019d 00h 25m 48s